Реферат з педагогіки
Урок «День святого Валентина»
Мета:
виховувати інтерес до минулого, повагу до справжніх почуттів, уміння вирізняти своє єдине, половинку, любов до літератури, поезії.
Обладнання:
ребус записаний на дошці.
Хід заняття
І. Організаційна частина.
1.
Вступна бесіда.
- Доброго дня, любі дітки!
Напевно ви вже привикли до того, що час віл часу до вас приходять нові вчителі. І от ми одні з них. Надіюся, що ви будете послушні і ми разом з вами будемо іти шляхом незнаного.
ІІ. Основна частина.
1.
Розповідь про свято.
- Чи можете ви мені допомогти?
- Яке свято відбулося на цьому тижні?
(Свято “День закоханих”).
- А як ще називають це свято?
(День Валентина).
- Коли відзначається це свято?
(14 лютого)
- А чи знаєте ви від кого походить назва свята?
Стародавня легенда свідчить, що у ІІІ ст. священик на ім’я Валентин, порушивши імператорський наказ, що забороняв одружуватися, таємно з’єднав шлюбом двох закоханих.
За цей злочин перед законом імператор наказав кинути молодого єпископа до в’язниці. Іронія долі чи черговий жарт Ерота, але саме тут він закохується у сліпу доньку наглядача. Кохання гаряче, мов вогонь і швидкоплинне, як спалах блискавиці, заполонило серця молодих людей. Воно народилося, спалахнуло і відразу вмерло, бо Валентина стратили.
У день страти, 14 лютого, дівчина отримала від свого коханого листівку з однією короткою фразою: “Від Валентина”. Так і мандрують від тоді світом “Валентинки” – послання закоханих. Ось чому щороку закохані відзначають цей день, як свято кохання, віддаючи належну шану своєму заступникові.
2.
Свято дня Валентина у Вашому домі.
По бажанню. Пару учнів виходять на середину і розповідають.
3.
Розгадати ребус.
Діти придивіться будь-ласка на дошку, що ви там бачите?
Якесь слово, правда? Це слово зв’язане з “Днем св. Валентина”. В цей день його можна почути з вуст кожної закохано людини
(Любов)
- Молодці, ребус ви відгадали.
4.
Гра “Спіймай слово”.
А тепер давайте зіграємо ще в одну цікаву гру. Вона називається “Спіймай слово”. Ви бачите на дошці записано багато букв. Вони повторюються. Вам потрібно з них скласти вірне слово.
КККОООХХХАААНННЯЯЯ
Так, вірно. Там написане слово “Кохання”.
Молодці!
5.
Ворожка для дівчаток.
Ви напевно стомились. Тому послухайте цікаву розповідь, це буде цікаво для дівчаток.
На день св. Валентина можна і поворожити на коханого.
Ким буде твій майбутній чоловік, це може повідомити перший птах, якого побачили в цей день:
дрозд – моряком, щиглик – багатим, чайка – непосидючою людиною, сорока – балакучим.
- А може, ви дівчата можете поділитися якимось ворожками?
(Якщо ж є розповіді, заслухати).
А ще є одна ворожка.
У ніч з 13 на 14 лютого покласти під подушку червону троянду.
Своїм ароматом вона навіває символічні сни. Уві сні до Вас прийде наречений та не покине Вас, доти, доки не прокинетесь.
ІІІ. Заключна бесіда.
1.
Бесіда з учнями.
- Мені дуже приємно було у Вас на занятті. Надіюся наші заняття і надалі будуть цікавими, і ви будете з нетерпінням чекати наступної зустрічі. Готуватися до занять і бути такими слухняними як і сьогодні.
IV
.
Підсумки.
- Сьогодні на уроці ви були дуже активними. Надіюся, що ми х вами здружилися і наступного разу ви будете трішки мені допомагати у проведені виховної години.
- Ви молодці!
- До зустрічі!
|